Technology

Gwiazdy Paris Saint Germain zaliczyli bardzo dobry mecz w niedzielny wieczór w rozgrywkach francuskich! Podczas weekendu na stadionach we Francji było ekscytująco i mogliśmy zobaczyć mnóstwo goli!

23.01.2022, 09:57 0 komentarzy
Gwiazdy Paris Saint Germain zaliczyli bardzo dobry mecz w niedzielny wieczór w rozgrywkach francuskich! Podczas weekendu na stadionach we Francji było ekscytująco i mogliśmy zobaczyć mnóstwo goli!

Francuska Ligue 1 od dekad była uważana przez ekspertów od piłki nożnej za rozgrywki z nieco innej półki. Silnych zespołów, które byłyby w stanie do ostatnich faz walczyć w zmaganiach europejskich zazwyczaj nie mogliśmy śledzić tam. Na początku ostatniej dekady jednakże do stołecznego klubu wszedł nowy szef, który zapoczątkował nową erę dla tego klubu a także rozgrywek francuskich. Liga francuska od czasu tej zmiany zaczęła być zdecydowanie bardziej rozpoznawalna i gwiazdy piłkarskie o wiele chętniej akceptowali transfery do drużyn francuskich. I dokładnie w tym poście chcielibyśmy się skoncentrować na tym, co dzisiaj dzieje się we francuskich rozgrywkach. Bez wątpienia aktualnie najmocniejszym zespołem we francuskiej lidze jest PSG, które ponownie pewnie zmierza ku tytułowi mistrza kraju. Aktualnie wydaje się, że nie ma we francuskich rozgrywkach zespołu, który mógłby przerwać hegemonię zawodników PSG.

Drużyna przygotowywana przez trenera Pochettino na wieczór w niedzielę triumfowała nad Reims wynikiem 4:0. W taki sposób gracze PSG mieli w stanie zapisać do swojego dorobku następne niesamowicie kluczowe w kontekście rywalizacji o tytuł mistrzowski 3 punkty. Swoje pierwsze trafienie dla Paris Saint-Germain podczas tego pojedynku strzelił Ramos Sergio, który latem kupiony został z Królewskich i z całą pewnością warto mieć to na uwadze. Najciekawsze spotkanie rozgrywało się między Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace i to nie podlega wątpliwości. Klub gości w aktualnym sezonie walczy o występ w europejskich pucharach, ale w trakcie tego meczu musieli pogodzić się z klęską. Zawodnicy Bordeaux zwyciężyli wynikiem cztery do trzech, co z pewnością spodobało się futbolowym sympatykom, którzy zasiedli na obiekcie tego dnia. 90 minut na rezerwowej ławce przesiedział natomiast Radosław Majecki, którego Monaco było słabiej przygotowane od Montpellier i poniosło klęskę wynikiem dwa do trzech. Warto zaznaczyć, że była to ekscytująca kolejka francuskiej ligi.

Zostaw komentarz