Technology

Fenomenalna wygrana mistrza holenderskiej ligi w zmaganiach Ligi Mistrzów! Zawodnicy klubu z Niemiec byli bez większych szans i finalnie przegrali wynikiem 0 do 4!

25.10.2021, 10:09 0 komentarzy
Fenomenalna wygrana mistrza holenderskiej ligi w zmaganiach Ligi Mistrzów! Zawodnicy klubu z Niemiec byli bez większych szans i finalnie przegrali wynikiem 0 do 4!

Kibice piłkarscy zasiadający na trybunach w Amsterdamie mieli szansę podziwiać fenomenalny mecz. Amsterdamski Ajax podejmował we wtorkowy wieczór na swoim boisku Borussię Dortmund, czyli naprawdę mocny klub z Bundesligi niemieckiej. Ajax z Amsterdamu doskonale zaczął rywalizację w obecnie trwającej edycji Pucharu Europy i na początku dobrze wspomnieć o tym. Przed pojedynkiem we wtorek mistrzowie holenderskiej ligi mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa i w pojedynku z BVB ich zamierzeniem ponownie były trzy oczka. Tym razem jednak miało nie być aż tak prosto, ponieważ zawodnicy Borussii również mieli chęć na zwycięstwo w tym spotkaniu. W tym starciu trudno było wytypować faworyta do triumfu i rozsądnie to zaznaczyć. Oba zespoły miały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się musiało w przeciągu 90. min.. Bez żadnych wątpliwości tak przeciętnego meczu ze strony Borussii i jednocześnie tak bardzo dobrego meczu zawodników Ajaxu Amsterdam mało kto spodziewał się.

Dla sympatyków niemieckiego zespołu rzeczywistość okazała się niesamowicie bezwzględna. Piłkarze Ajaxu od pierwszych minut starcia prezentowali się dużo lepiej od swoich oponentów. Erling Haaland Będący w niesamowitej formie w obecnym sezonie był w trakcie tego spotkania kompletnie wyłączony i nie był w stanie odszukać drogi do bramki oponenta. Ajax z Amsterdamu natomiast był bardzo efektowny, czego doskonałym przykładem jest ostateczny rezultat pojedynku. Rezultatem cztery do zera zwyciężyli Zawodnicy zespołu holenderskiego Ajaxu i tym samym mogli się umocnić na miejscu lidera w grupowych rozgrywkach. Ten triumf bez cienia wątpliwości przybliżyć ich może do promocji do zmagań w fazie pucharowej, która będzie się rozgrywać na wiosnę. Do drugiego starcia, które będzie rozgrywane na ich stadionie piłkarze Borussii Dortmund teraz mają dwa tygodnie na uszykowanie taktyki. To z pewnością będzie okazja na to, by chociaż nieznacznie odkuć się za słaby wynik na obiekcie w Amsterdamie. Piłkarscy kibice z Europy są zafascynowani formą pokazywaną przez graczy szkoleniowca Erika Ten Haga i zaczynają mieć nadzieję w powtórzenie rezultatu z edycji 2018/2019, kiedy to Ajax awansował aż do 1/2 finału Champions League pokonując we wcześniejszych fazach wielu faworytów.

Zostaw komentarz