Technology

Fantastyczny mecz i utrata punktów mistrza angielskiej ekstraklasy w hicie kolejki! Tottenham FC zwycięża mistrzów Anglii po golu w ostatnich minutach!

19.02.2022, 12:06 0 komentarzy
Fantastyczny mecz i utrata punktów mistrza angielskiej ekstraklasy w hicie kolejki! Tottenham FC zwycięża mistrzów Anglii po golu w ostatnich minutach!

Liga angielska jest aktualnie najwybitniejszą ligą piłkarską na całym świecie i spore grono piłkarskich fanów na świecie jest tego zdania. Własną popularność Premier League dbała o przez lata, a świetnym tego przykładem są słupki oglądalności, które zmagania te osiągają co tydzień. Zespoły piłkarskie z angielskiej Premier League niemalże co sezon fenomenalnie grają w europejskich pucharach i warto zwrócić na to uwagę. To, iż obecnie panującym triumfatorem Champions League jest Chelsea Londyn, czyli klub z Premier League jest tego dobitnym przykładem. Bez wątpienia chrapkę na triumf w tych ekskluzywnych europejskich rozgrywkach ma również City. Gracze z Manchesteru w poprzednim roku dotarli do finału Champions League, jednakże tam byli zmuszeni uznać wyższość zespołu prowadzonego przez Tuchela. To na pewno był wielki cios dla trenera mistrza angielskiej ekstraklasy Guardioli Pepa, który w aktualnym sezonie wzniesie się na wyżyny, żeby zwyciężyć upragnione trofeum europejskie.

Warto podkreślić fakt, że mistrz angielskiej Premier League jest na perfekcyjnej drodze, żeby uprościć sobie drogę po puchar Champions League. Nad pozostałymi klubami wypracowali sobie solidną przewagę w krajowych rozgrywkach, co umożliwi im dużo bardziej skupić się na Lidze Mistrzów. Zawodnicy z Manchesteru w trakcie minionego weekendu toczyli bój Tottenhamem Hotspur i bez żadnych wątpliwości nie oczekiwali tak wymagającego spotkania. Ambitnie ruszyła do ataku od początku spotkania ruszyła drużyna Tottenhamu, czego wynikiem było trafienie już po 4 minutach spotkania. Zawodnicy mistrza Premier League byli zmuszeni ruszyć do gonienia rezultatu. Piłkarscy wielbiciele z Manchesteru bez najmniejszych wątpliwości odczuwali szczęście, w sytuacji, kiedy futbolówkę do bramki w 36. minucie umieścił Ikay Guendogan doprowadzając w ten sposób do remisowego wyniku. Do głosu podczas drugiej części tego pojedynku doszli znów doszli piłkarze Tottenhamu, którzy za sprawą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, iż to starcie zakończy się wygraną Tottenhamu z Londynu, jednakże w 92 minucie z jedenastki strzelił Riyad Mahrez. Arbiter w końcówce tego pojedynku zarządził karnego dla Tottenhamu z Londynu. Jedenastkę na bramkę zamienił Kane, który w taki oto sposób zagwarantował trzy punkty dla gości.

Zostaw komentarz