Nadciąga premiera najnowszej konsoli PlayStation5

21.09.2020, 13:12 0 komentarzy
Nadciąga premiera najnowszej konsoli PlayStation5

Jeszcze w 2019 roku padły deklaracje, iż w roku bieżącym japońska firma Sony chce zaprezentować nam swoje najnowsze dziecko - PlayStation5. W tej chwili na rynku w dalszym ciągu dobrze znana okazuje się poprzednia wersja konsoli oraz nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie nią miało się zmniejszyć. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli nowej generacji, a gracze czekają niecierpliwie.

Najnowsze technologie w PS5

Japońska firma Sony kilka razy udowodniła, że okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu oraz potrafi zaskakiwać klientów. Konsola PlayStation4 zawiesiła naprawdę wysoką poprzeczkę dla konkurentów - wszystko dzięki kompletnie nowej jakości, jakiej nigdy wcześniej nie zaprezentowała żadna inna firma. Graficzne efekty, bardzo czułe kontrolery, gierki nowej generacji - fani rzecz jasna potrafili docenić te wspomniane elementy i przez to na chwilę obecną PlayStation 4 okazuje się być najszybciej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Aczkolwiek premiera PlayStation 4 nie była pozbawiona początkowych kłopotów - Sony chciało przekroczyć wszelakie technologie (co finalnie udało im się), jednakże sama premiera oraz wcześniejsze zaprezentowanie konsoli PS4 zrodziły mieszane uczucia. Graczom, przyzwyczajonym do nowatorskiej konsoli PS3, niekoniecznie odpowiadały chociażby kontrolery, które na początku wyglądały na naprawdę niekomfortowe przy grze. Definitywnie DualShocki przybrały nieco alternatywną formę, jednak problemem została pierwsza wersja PS4. PlayStation4 miała problemy z przegrzewaniem się, sprzęt był w stanie także samodzielnie resetować się.

Jednakże po pewnym czasie oraz poprawkach wrzucanych na bieżąco, stało się jasne, że jednak marka Sony idzie w prawidłowym kierunku, a zaprezentowana konsola otrzymała miano szlagierowej. Rzecz jasna nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które dużo fanów wysoce ciepło wspomina.

Czy PlayStation 5 będzie takim samym przypadkiem?

Najprawdopodobniej każdy gracz czy amator ciekawostek technologicznych z niecierpliwością czeka na pojawienie się najnowszej konsoli. Marka Sony zapowiedziała, że gry poznane na PlayStation 4 zadziałają na najnowszej konsoli (jednakże nie podziała na odwrót, co wielu osobom się nie spodobało). Mamy na tę chwilę pierwsze głosy o problemach z przedpremierowymi zamówieniami - ponoć firma Sony nie wyrabia się z produkcją, aczkolwiek nie wiadomo, czy nie są to tylko fałszywe plotki. W necie ukazują się się następne wieści też o tym, iż PS5 ma teoretycznie kłopoty z jakością 4k. Aczkolwiek i w tym przypadku pewne nie jest, jak jest w rzeczywistości. Prawdy dowiemy się w chwili premierowego ukazania się sprzętu, tj. 19 listopada roku 2020.