Technology

Mistrz kraju zremisował z AS Romą

28.09.2020, 10:48 0 komentarzy

Szczęsny musiał dwukrotnie do wyciągnięcia piłki z siatki. Ekipa Wojciecha Szczęsnego długo przegrywała. W zespole mistrza kraju jest jednak Cristiano, który jest w stanie zmobilizować zespół do gry. Na koniec zespół z Turynu zdołała doprowadzić do remisu. Pojedynek dwóch mocnych rywali zakończył się wynikiem 2:2. Drużyna gości przez trzydzieści minut występował w osłabieniu. Z boiska wyleciał francuski pomocnik Adrien Rabiot.

Sympatycy mistrza kraju po meczu z UC Sampdorią liczyli na to, że gra ich drużyny poprawił się. Zawodnicy Juventusu zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w ostatnim sezonie ligi włoskiej. Pojedynek z Romą był jednak bardzo zacięty. Zawodnicy z Rzymu nie planowali oddać trzech punktów graczom mistrza Włoch. W rezultacie spotkanie zakończyło się remisowym wynikiem. Oba zespoły są ucieszone z rezultatu.

Sporo emocji w meczu.

Szczęsny Wojciech zaczął ten mecz od pierwszych minut. Warto podkreślić, że Wojciech Szczęsny był niegdyś piłkarzem Romy. W niedzielnym meczu Polak pokazał się z bardzo solidnej strony. W paru akcjach zaprezentował kibicom fenomenalne obrony. Ronaldo także grał fenomenalnie. W 30. minucie nasz bramkarz był zmuszony wyciągnąć futbolówkę z siatki. Wtedy sędzia postanowił zarządzić jedenastkę dla drużyny gospodarzy.

Do rzutu karnego odważył się podejść Jordan Vertout. Gracz klubu z Rzymu wykonał pewny strzał. Nasz bramkarz był niezwykle blisko wyłapania tego uderzenia. Ostatecznie wleciała do bramki. Juventus bym zmuszony odrabiać starty. Przed zakończeniem pierwszej połowy meczu fani mogli oglądać jeszcze dwa gole. W pierwszej kolejności bramkę zapisał na swoje konto Cristiano Ronaldo. Zawodnik z Portugalii dostał szansę na trafienie bramki z jedenastu metrów. Arbiter tego spotkania podyktował karnego po zagraniu ręką Lorenzo Pellegriniego.

Cristiano nie popełnił błędu i skierował piłkę do bramki. Golkiper rzymskiego zespołu był w tej sytuacji bez szans na skuteczną paradę. Uderzenie zawodnika z Portugalii był bardzo dokładny. Juventus niedługo radował się z wyniku remisowego. Chwilę po tym gracze Romy wyprowadzili niezwykle groźną sytuację. Piłkę do bramki bronionej przez Szczęsnego wpakował Jordan Veretout. Trzeba przyznać, że był to bardzo emocjonujący mecz. Zawodnicy Juventusu Turyn byli zdeterminowani, aby wywalczyć chociaż punkt.